A katód nem az, amit hegesztenek, hengerelnek vagy húznak. Beszerzési csapatok, akik csak az LME 3-hónapos rézszámát nézik -14 550 dollár tonnánkéntoktóber 10-én, fel255,50 USD (+1.79%) aznapés+2.04% a héten- elmulasztja azt a réteget, amely ténylegesen mozgatja a számláját. A kérdéses réteg azgyártási prémium: az A fokozatú katód huzalrúddá, gyűjtősínvé, csővé, lapká, szalaggá, lemezké vagy fóliává alakításának költsége. Mind a hét általános C11000 termékforma esetében ez a prémium 2026 harmadik és negyedik negyedéve között nőtt, denem egységesen. A fólia és a gyűjtősín 21-22%-kal szélesedett. A lemez 17%-kal szélesedett. A negyedik negyedéves vásárlók számára ebből az következik, hogy már nem az LME-sor az egyetlen dolog, amelyről tárgyalni kell - a konverziós prémium immár a második mozgó célpont az árajánlaton.
Miért számít most a gyártási prémium?
2026 első három negyedévében a réztörténet szinte teljes egészében az LME-sztori volt. Az LME 3 hónapos átlaga 2026-ra nagyjából ezen a szinten fut14 370 dollár tonnánként- kb41% feletta 2025-ös teljes-év átlaga. A fix LME-plusz-prémium szerződéssel rendelkező beszerzési csapatok esetében az LME vonal volt a változékony, a gyártási prémium pedig a stabil.
Ez a felosztás már nem tiszta. Három nyomás is elkezdte mozgatni a konverziós sort:
Energia költségek.A 2026 negyedik negyedévi szinten megújított európai malom villamosenergia- és földgázszerződések 10-15%-kal haladják meg 2025 negyedik negyedévét. Az észak-amerikai, hálózati-vásárolt teljesítményű malmok hasonló növekedést tapasztaltak. A vízenergiával működő ázsiai malmok jobban szigeteltek, de még mindig többet fizetnek az anódért és a földgázért.
Hulladékhasznosítás gazdaságtana.A magasabb LME árak szigorították a padlót az 1. és 2. számú rézhulladék alatt. Azoknak a malmoknak, amelyek belső selejt-visszatáplálásra számítanak az alapanyagok támogatása érdekében, mostantól LME-vel kapcsolatos árakon kell-értékelnie-a törmeléket, ami csökkenti a szórást, és magasabbra emeli a jegyzett konverziós prémiumot.
Malomkapacitás elosztása.A negyedik negyedév a transzformátor-, gyűjtősín- és mágneshuzal-igény szezonális csúcsa. Az ezekben a szegmensekben működő malmok meghosszabbított átfutási időkkel rendelkeznek, és a magasabb-különlegességi határértékeket és tűréseket részesítik előnyben, ami még a szabványos termékek esetében is növeli a főkonverziós prémiumot.
A nettó eredmény: agyártási prémiumaz átlagos C11000-es termékformához bővítvenagyjából 150–800 dollár tonnánkéntQ3 és Q között4 2026. Az alábbi diagram űrlaponként számszerűsíti a váltást.
2026. októberi piaci pillanatkép
| Indikátor | Érték (2026. október 10.) | Mit jelent a C11000 esetében? |
|---|---|---|
| LME 3 hónapos réz | 14 550 dollár/tonna | +255,50 USD (+1.79%) a napon; +2.04% a héten |
| LME készpénz vs 3 hónap | +10-14 dollár/tonna | Enyhe hátramenet; A prompt katód még mindig feszes |
| 2026 LME YTD átlag | ~14 370 USD/tonna | +41% a 2025-ös teljes-év átlagához képest |
| 2025 LME teljes-év átlaga | 10 180 dollár/tonna | Referencia alapvonal a YoY összehasonlításhoz |
| Yangshan réz prémium | ~120 dollár/tonna | le a szeptemberi 124 dolláros csúcsról; Ázsiában a fizikai kereslet továbbra is szilárd |
| LME raktári készletek | ~242 975 tonna | Ünnep{0}}lehívás; szűk ex-Ázsia |
| COMEX réz készletek | ~700.000 tonna | Lefelé a 762 000 tonnás szeptemberi csúcsról |
| Az Egyesült Államok 232. szakasza szerinti réz-tarifa határidő | Soft no (2026. szeptember 30.) | Nincs kivetett vám; a felülvizsgálat nyitva marad |
| chilei réz{0}}aranybánya | Az első-sztrájk október 7. óta | Az ellátási kockázat koncentrálása; kifinomult hatás 2-4 héten belül |
Az elvihető: az LME sora feszes, de aregionális prémiumstabil és agyártási prémiumaz, ami most kiszélesedik. A kombináció azt jelenti, hogy a C11000-es számlákat a negyedik negyedévben mindhárom réteg egyszerre irányítja, nem csak a címsor LME-száma.
C11000 egyenértékű fokozatú modul
A C11000 az igásló elektrolitikusan szívós szurokú (ETP) rézminőség, amelyet99,90% Cu minimum0,02–0,04%-os szívós-magassági tartományban szabályozott oxigénnel. Ugyanerre a kémiára több nemzeti szabvány is hivatkozik. Azon beszerzési csoportok esetében, amelyek egy jelölést tartalmazó rajzokat kapnak, és egy másik tanúsított malomból kell beszerezniük, az alábbi táblázat leképezi a megfelelőket.
| Kijelölési rendszer | Osztálykód | Egyéb gyakori nevek | Kulcsjegyzetek |
|---|---|---|---|
| UNS (USA) | C11000 | Elektrolitikusan kemény emelkedés (ETP) | ASTM B152, B187, B49, B280 alapminőség |
| HU (Európa) | CW004A | Cu-ETP | EN 1652, EN 12163, EN 12449 |
| GB/T (Kína) | T2 | - | GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040 |
| JIS (Japán) | C1100 | - | JIS H3100, H3200, H3300 |
| DIN (Németország) | 2.0065 | E-Cu58 | DIN 1787 / EN 13601 |
| BS (Egyesült Királyság) | C101 | - | BS EN 1652 |
| ISO | Cu-ETP | - | ISO 1336 |
Forrasztott vagy hidrogén{0}}atmoszférikus alkalmazásokhoz adja megC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101% IACS) vagy oxigénmentes, adja megC10200 (OFHC)vagyC10100 (OFE).
Prémium létra gyártása termékforma szerint - Q3 vs Q4 2026
A gyártási prémium a leginkább alkuképes sor a C11000-es számlán. Ez is a legváltozatosabb. Az alábbi táblázat a tipikus Q3 közép-középpontot és a Q4 indikatív-középpontot mutatja hét általános termékforma esetében, prémium nagyságrend szerint rendezve (a legmagasabb a tetején).

C11000 gyártási prémium termékforma szerint: Q3 (2026. augusztus{2}}szeptember) tipikus közép-pont vs. Q4 (2026. október) indikatív közép-pont. Prémium USD/tonna feletti LME Cu készpénz vagy 3-havi elszámolás. A jobb oldali oszlop{13}}a harmadik negyedévtől negyedik negyedévig terjedő százalékos arányt mutatja. A fólia és a gyűjtősín szélesedett a leggyorsabban; lemez szélesedett leglassabban.
| Termék forma | Q3 tipikus prémium (USD/t LME Cu felett) | negyedéves indikatív prémium (USD/t LME Cu felett) | Q3→Q4 szélesítés |
|---|---|---|---|
| Fólia (hengerelt, < 0,1 mm) | $3,800 | $4,600 | +21% |
| Cső (húzott, vízvezeték/ACR) | $2,700 | $3,200 | +19% |
| Csík (precíziós, < 3 mm) | $1,600 | $1,900 | +19% |
| Lemez (hidegen{0}}hengerelt, > 3 mm) | $1,400 | $1,650 | +18% |
| Lemez (nehéz, > 6 mm) | $1,200 | $1,400 | +17% |
| Gyújtósín (téglalap alakú, hengerelt) | $900 | $1,100 | +22% |
| Huzalrúd (8 mm, folyamatos öntés) | $700 | $850 | +21% |
A minta tájékoztató jellegű. A két legnagyobb százalékban szélesedő forma -gyűjtősín (+22%)ésfólia (+21%)A - a komplexitási spektrum ellentétes végén található. A gyűjtősín egyszerű formájú, de a transzformátorok és az adatközpontok{2}}igényének növekedése csökkentette a hengermű kapacitását. A fólia a legbonyolultabb forma, és a legenergiaigényesebb -előállítás. Mindkettő az átlagosnál gyorsabban bővült.
Cső és szalag19%-kal bővült. A csövek iránti keresletet a vízvezetékek utólagos felszerelése, az ACR (légkondicionálás és hűtés) kiépítése és a hőszivattyú-váltása okozza. A szalagigényt az elektromos járművek akkumulátorának csatlakozói, a transzformátortekercsek és a precíziós elektronika vezérlik.
Tányér és laplegkevésbé (17-18%) szélesedett. Ezek a legnagyobb-tömegű formák, és az ezeket előállító malmok a legstabilabb kapacitással. Ezek azok a nyomtatványok is, ahol az LME-sor adja a legnagyobb részt a végszámlában, így az LME-költözés nagyobb szerepet játszik a főáron.
AC11000 huzalrudat vásárló, a címsorszám többet számít, mint a konverziós prémium. AC11000 fólia vevő, az átváltási prémium a számla negyede lehet.
Űrlap-a-Q4 beszerzési megjegyzések űrlapjával
Huzalrúd (8 mm, folyamatos öntés)
A legegyszerűbb forma, amellyel - egyetlen gyors-gördülő lépést lehet készíteni egy folyamatos-cast bar-ból -, és a legalacsonyabb konverziós prémiummal rendelkező űrlap. A negyedik negyedéves bővülést főként ascrap{0}}backfeed gazdaságtan: a magasabb LME-árak megemelték az 1. számú rézhulladékot, csökkentve a malom belső árrését, és magasabbra emelve a jegyzett konverziós prémiumot. A szabványos 8 mm-es rúd átfutási ideje lejárt6-8 hétQ{0}} kézbesítési időre.
Gyújtósín (téglalap alakú, hengerelt)
A gyűjtősín geometriailag egyszerű, de logisztikailag szűk. A negyedik negyedéves bővülést az vezéreltetranszformátor és adatközponti{0}}igényamely megnövelte a hengermű{0}}kapacitását. A bádog-sín egy további$200–$400/tcsupasz fölött. Az ezüstözött-egy másikat ad hozzá$1,500–$2,500/t. Ha a rajzon a bevonat szerepel, zárja le a bevonat prémiumot a rézprémiumtól elkülönítve.
Lemez (nehéz, > 6 mm)
A lemez a leginkább kitett formaföldbusz, kapcsolóberendezés és nagy transzformátorvég-piacokon. A negyedik negyedéves kereslet határozott, de nem olyan szűk, mint a szalag- és csőszegmensek esetében. A lemezvásárlók rendelkeznek a legnagyobb befolyással ahhoz, hogy a negyedik negyedévben letárgyalják a konverziós prémiumot, mivel az LME termékcsalád képviseli a számlák legnagyobb részét, és a gyárak hajlandóak engedményezni az átalakítást a mennyiség elnyerése érdekében.
Lemez (hidegen{0}}hengerelt, > 3 mm)
A lemez egy igásló forma, amelyet tetőfedéshez, burkolatokhoz, gyűjtősín-burkolatokhoz és általános gyártáshoz használnak. A negyedik negyedéves bővülés mérsékelt. A vásárlóknak figyelniük kelltemper specifikáció: egy rajz, amely a H02-t (fél-kemény) a H04-gyel (teljes-kemény) és az O60-nal (lágy lágyított) határozza meg, a konverziós költséget a következőkkel módosítja:5–15%. Ha az alkalmazás lehetővé teszi, a keménységi tartomány megadása név helyett rugalmasságot biztosít a malom számára a legolcsóbb megfelelő útvonal kiválasztásához.
Csík (precíziós, < 3 mm)
A csík a legnagyobb{0}}precíziós lapforma, amelynek leginkább ki van téveEV akkumulátor, transzformátor tekercs és elektronikakereslet. A negyedik negyedéves bővülést a precíziós hideg-hengerművek kapacitáskorlátai okozták. A tűrés és a felületi -kidolgozási követelmények számítanak: ±0,02 mm-es tűrés tükörbevonatnál további pluszt jelenthet15–25%az átalakítási prémiumhoz.
Cső (húzott, vízvezeték/ACR)
A cső iránti kereslet a negyedik negyedévben avízvezeték utólagos felszerelési ciklus, ACR (légkondicionálás és hűtés){0}}kiépítés és a hőszivattyú{1}}átállás. A húzott cső többszörös hideg-húzást és közbenső lágyítást igényel, ezért az átalakítási prémium a létra közepén található. A húzott cső átfutási ideje most van10-14 hétszabványos méretekhez;14-20 hétnem-szabványos vagy nagy{1}}nyomású ACR specifikációkhoz.
Fólia (hengerelt, < 0,1 mm)
A fólia a legösszetettebb forma, és a legnagyobb abszolút konverziós prémiummal rendelkezik. A Q4-es bővülést az vezérelteenergiaköltségek(a fóliahengerlés a legtöbb energiaigényes réz{0}}eljárások közé tartozik) és aElektromos elektromos akkumulátor, lítium{0}}ion áramgyűjtő és elektronikai árnyékoláskereslet. A fólia is a leginkább kitett formaselejtes veszteség: a hengerlési folyamatból származó élszegély visszatér az olvasztóműhelybe, és ezt a törmeléket meg kell jelölni-, hogy az LME-hez-kapcsolódó árakon -a piacra kerüljön, ami megemeli a főoldal konverziós prémiumát.
Q4 beszerzési stratégia űrlaponként
Azon C11000 vásárlók számára, akik több termékforma alapján kezelik a negyedik negyedéves kiadásokat, öt taktikai szempont tűnik ki:
A konverziós prémiumot az LME klauzulától elkülönítve tárgyalja.Egyetlen LME+prémium szám kényelmes, de elrejti a konverziós prémiumot. Kérje ki a két számot, és hasonlítsa össze a konverziós prémiumot az ebben a cikkben található -formaspecifikus tartományokkal.
Zárja le a Q1 2027 kötetet a szűk űrlapokon.A fólia, a cső és a gyűjtősín átfutási ideje meghosszabbodik. Az októberben megrendelt AQ1 2027 szállítási idő biztosítja a termelési naptár pozícióját.
Az edzettséget keménységi tartomány szerint adja meg, ne név szerint.A H02 vs H04 vs O60 5–15%-kal módosítja az átváltási költséget. A "félkemény, 60–75 HV" rajz lehetővé teszi a malom legolcsóbb megfelelő útvonalát.
Kérdezzen a selejt visszatáplálás gazdaságosságáról.A magas belső hulladékkal működő malom visszakapja azt az árrést, amelyet a vevő nem láthat a számlán. Ha a malom selejt aránya magas, akkor lehet hely az átalakítási díj lefelé történő csökkentésére.
Külön bevonat és tűrés a réz prémiumtól.Az ón-bevonat, az ezüst-bevonat és a szigorú-tűrési előírások mindegyike 10–25%-kal növelheti a konverziós prémiumot. Tárolja őket külön sorként, hogy a számla réz-és-gyártási része látható maradjon.
GYIK
K: A gyártási prémium megegyezik a regionális prémiummal?
V: Nem. A regionális díj fedezi a fuvardíjat, a biztosítást, a finanszírozást és az importvámot, hogy a katód a raktárból a gyártóhoz kerüljön. A gyártási prémium a katód kész C11000 termékformává alakításának költsége. Ezek együttesen alkotják a C11000 számla "gyárilag szállított" komponensét; az LME vonal a harmadik komponens.
K: Miért különbözik annyira a gyártási prémium a huzalrúd és a fólia között?
V: Hozamveszteség, energiaintenzitás és a folyamatlépések száma. A huzalrúd egymenetes-melegen hengerelt-termék ~98%-os hozammal. A fólia egy több-menetes hidegen-hengerelt termék, energiaigényes-köztes izzításokkal és él-kivágással minden állványon. A hozam- és energiakülönbség közvetlenül megjelenik az átalakítási prémiumban.
K: A gyártási prémium továbbra is Q{0}}-re bővül?
V: Ez az energiaköltségektől és az LME szintjétől függ. Ha az LME Cu 14 000 USD/t felett marad, és az energiaszerződések a jelenlegi szint közelében maradnak, az átalakítási prémium valószínűleg további 5–10%-kal nő a negyedévben1 2027. Ha az LME 13 000–13 500 USD/t értékre korrigál, az átalakítási díjak valószínűleg változatlanok maradnak.
K: Zároljak most egy 6- vagy 12 hónapos fix áras szerződést?
V: A rögzített{0}}áras szerződés együttesen zárolja az LME-referenciát és a konverziós prémiumot. A jelenlegi környezetben a felfelé mutató védelem az LME további emelkedése ellen. Hátránya, hogy elszalasztja a lehetőséget, ha az LME javít. A standard megközelítés egy lebegő -LME-szerződés fix konverziós prémiummal -, amely rögzíti az LME mozgását mindkét irányban, miközben lezárja a ténylegesen tárgyalható vonalat.
C11000 termékkínálat
C11000 elektrolitikusan szívós szurokrézet szállítunk minden fő terméktípushoz. A szabványos gyártási tartományok az alábbiakban láthatók; nem szabványos méretek, temperálások és felületkezelések kérésre rendelkezésre állnak.
| Termék forma | Mérettartomány | Temper / befejezés | Szabványok |
|---|---|---|---|
| C11000 huzalrúd | 8 mm-es folyamatos öntvény | Amint-rajzolt | ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952 |
| C11000 gyűjtősín | Vastagság 3-20 mm, szélesség 20-200 mm | H02 (fél-kemény); ón-bevonatú, ezüstözött-opcionális | ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585 |
| C11000 lap és lemez | Vastagság 0,5-50 mm, szélesség 1500 mm-ig | O60 / H02 / H04 | ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040 |
| C11000 szalag | Vastagság 0,1-3,0 mm, szélesség 600 mm-ig | O60/H02/H04; precíziós tűrések állnak rendelkezésre | ASTM B152; EN 1652; JIS H3100 |
| C11000 cső (húzott) | OD 4-100 mm, fal 0,5-5,0 mm | O60 (hevített); H58 az ACR-hez | ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033 |
| C11000 fólia | Vastagság 0,01-0,1 mm | O60 (lágyított) | ASTM B370; EN 1652 |
Minden űrlapot teljes malomvizsgálati tanúsítvánnyal szállítunk, és kérésre harmadik fél általi ellenőrzéssel, méretjelentésekkel és felületi-kiképzési tanúsítvánnyal is szállítható.
Kérjen C11000 árajánlatot
Küldje el nekünk a termék űrlapját, specifikációját, mennyiségét és szállítási időtartamát. Formális tájékoztató árajánlatot 48 órán belül visszaküldünk, külön sorként kibontva az LME-referenciát, a regionális prémiumot és a gyártási prémiumot. Egyenértékű minőségek (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) ugyanazon minőségbiztosítási rendszer szerint.







